|
|

Verenso Jaarcongres: Dementie verhelderd
Het aantal mensen met dementie zal de komende jaren explosief stijgen, tot landelijk meer dan een half miljoen in 2050. Specialisten ouderengeneeskunde en sociaal geriaters krijgen in toenemende mate te maken met vragen over dementie. Dementie kan vanuit verschillende invalshoeken benaderd worden. Het congres biedt u een overzicht van recente wetenschappelijke inzichten.
In de eerste plaats is dementie een ziekte. Vanuit medisch oogpunt is adequate diagnostiek en behandeling het vertrekpunt. Tijdens de plenaire ochtendsessie zal professor Scheltens ingaan op vraagstukken als: welke trials lopen er, met welke medicijnen, waar is winst te verwachten, wordt dementie op den duur een behandelbare ziekte? Aansluitend wordt in sessies ingegaan op (vroeg)diagnostiek, behandeling bij dementie en te verwachten ontwikkelingen.
Dementie is tevens een persoonlijk drama. Het heeft dramatische gevolgen voor de patiënt en zijn naasten. Stoornissen in de verwerking van informatie gaan in wisselende combinaties gepaard met veranderingen in persoonlijkheid, stemming en gedrag. Bij de behandeling staat de kwaliteit van leven centraal. Daarnaast is er vaak sprake van ethische dilemma’s, bijvoorbeeld over de mate van wilsbekwaamheid van de patiënt. Cees Hertogh, hoogleraar ethiek van de zorg voor kwetsbare ouderen aan het VUmc, zal een lezing houden over ethische aspecten van de zorg voor dementerenden. In de parallelsessies worden deze onderwerpen (kwaliteit van leven, ethiek) verder uitgediept.
Tot slot kan dementie gezien worden als een maatschappelijk probleem. Op dit moment woont zo’n 70% van de mensen met dementie thuis. Met de toenemende vergrijzing zal het aantal thuiswonende dementerenden fors toenemen. Als maatschappij hebben we de verantwoordelijkheid de kwaliteit van leven te garanderen en daar waar mogelijk te verbeteren, zodat deze groep zo lang mogelijk, vanuit haar vertrouwde omgeving, kan blijven participeren in de maatschappij. Wat is hierbij de rol van de specialist ouderengeneeskunde of sociaal geriater? Of wat zou deze rol kunnen zijn? Hoe kunnen wij huisartsen ondersteunen? Wat zijn relevante ontwikkelingen, bijvoorbeeld voor het ontwikkelen van casemanagement in uw regio?
We staan voor een grote uitdaging. Op basis van vijf verschillende pijlers (diagnostiek, behandeling, kwaliteit van leven, ethiek, innovatie en actuele ontwikkelingen) biedt dit congres, steeds vanuit een andere optiek, de laatste inzichten over dementie.
Opdat u geïnspireerd en met een heldere blik het congres verlaat!
|
 |
Download folder |
 |
| Datum |
26-11-2010 |
| Lokatie |
Congrescentrum Orpheus |
| Plaats |
Apeldoorn |
 |
| Accreditatie |
toegekend bij ABC1 (vh. Verenso, 6 pnt.) |
 |
| Inschrijfgeld |
Bij inschrijving en betaling vóór 31 oktober bedraagt het inschrijfgeld: 230,- voor leden van Verenso 85,- voor senior-leden Verenso 75,- voor junior-leden Verenso gratis voor ereleden 320,- voor andere belangstellenden
Bij inschrijving en/of betaling na 31 oktober 2010 wordt het inschrijfgeld met 20,- verhoogd.
Inschrijfgeld gelijktijdig met inschrijving overmaken op rekening 58 14 27 416 tnv SCEM Conference Services bij ABN AMRO Bank te Geldermalsen o.v.v. uw naam, woonplaats en Verenso 2010 |
 |
| Doelgroep |
Specialisten ouderengeneeskunde, AIOS ouderengeneeskunde, sociaal geriaters, klinisch geriaters, ouderenpsychiaters, psychologen werkzaam in de ouderenzorg en andere belangstellenden. |
 |
|
|
|
|
|